Blog založen: 4. října 2009
Autorka: Evelin
Design:
by Evelin
photo by Primate Photos
brushes from Blanch & Aethereality.net
Tohle je můj osobní blog, můj grafický blog najdete tady:

Popis - draci

4. října 2009 v 12:11 | Evelin

Drak je mýtické zvíře, známé téměř po celém světě. První mýty o dracích se objevily asi kolem roku 2830 před naším letopočtem a to díky souhvězdí draka, které se objevilo na obloze této doby na místě, kde dnes můžeme vidět Severku. Drak je docela nevýrazné souhvězdí, nacházející se mezi Malým a Velkým vozem.

První mytologický drak se objevil v Číně. Byl zlý, černý a ohrožoval stvořitelku lidí, jménem Nu-wa. Sama skutečnost, že byl drak zlý popírá většinu mýtů o čínských dracích. Takže úplně první představa o draku byla, že je to odporné monstrum, kterého je třeba se zbavit.

Drak se objevuje ve spoustě kultur, které ho s oblibou obsazují do svých pověstí a pohádek. Díky tomu může mít drak opravdu hodně různých podob (např.: může mít čtyři, dvě nebo dokonce žádné nohy; může mít jednu nebo i víc hlav; může mít křídla, ale nemusí; může hrát všemi možnými barvami; může obývat různé biotopy... no, takový seznam bych mohla psát donekonečna, takže tohle by pro orientaci stačilo), obecně se dá říct snad jenom to, že je to mohutný samotářský tvor, vzhledem připomínající ještěra, hada nebo krokodýla. Obvykle umí chrlit oheň (někdy dokonce i mráz nebo jed), což je vedle létání jeho snad nejoblíbenější vlastnost.

Draci se dají v podstatě rozdělit na dvě základní skupiny: dobří a zlí

Dobří draci bývají většinou spojováni s Čínou (tam jsou draci uctíváni, představují symbol moci a deště - to kvůli zemědělství, mají jen jednu hlavu, protáhlé tělo a obvykle nemívají křídla. Jsou také součástí čínských každoročních oslav a tradic), bývají zlatí, ale to není podmínkou.

Zlí draci se objevují především ve středověké Evropě, kde jsou naopak považováni za krvelačné bestie, které zabijí a sežerou všechno živé. Bývají černí, mají čtyři nohy, křídla a obyčejně hned několik hlav. Zabití draka je považováno za hrdinský čin snad toho nejvyššího možného kalibru.

Nejčastější výskyt draků:

Na břehu jezera či moře - asi nejobvyklejší a nejpravděpodobnější, protože tu je dostatek místa a taky dostatek potravy, kromě ryb může drak ulovit i zvířata, která se k vodě přijdou napít.

V horách - tohle taky docela vyhovuje, protože hory nabízí hodně úkrytů a dobrý terén pro létání, problémem je nedostatek potravy a drak (jako všichni plazi obecně) moc dobře nesnáší příliš nízké horské teploty.

V lese - ne zrovna ideální místo, nedá se říct, že by tu byl dostatek potravy, a navíc by se drak musel nejdřív dostat dovnitř, zkrátka život mezi těsnými stromy není pro tvora drakovy velikosti právě to pravé.

V bažině - tady by měl drak šanci jedině ve spojení s nějakou vodní plochou, jinak opět hrozí nedostatek potravy.

Na poušti - sice by tady drak měl dost místa na létání a taky dost tepla, ale to je asi tak všechno, co by tady našel.


zdroje:
draci.info - tohle je fakt dobrá stránka, jestli se zajímáte o draky, najdete tu hodně zajímavých informací

wikipedia.cz - tak tuhle stránku asi znáte všichni


P.S. Neručím za to, že v článku nejsou chyby, kdyžtak pište do komentářů a já to opravím

P.P.S. Byla bych vděčná, kdybyste nekopírovali a když už tak se zdrojem, dalo mi docela práci to napsat (obvzlášť když jsem to musela zpaměti napsat znova, když mi to blog zavřel a neuložil, s tím že se musím znova přihlásit...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sakura haruno sakura haruno | E-mail | 14. prosince 2011 v 19:34 | Reagovat

super blog moc sem se toho dozvěděla fakt dík :-D  :-D <3 :-P  :-P  :-)  O_O zírám :DD  :D  ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama